skriware

STEAM laboratórium SKRIWARE

Inovatívne vzdelávacie laboratóriá SKRIWARE rozvíjajú zručnosti v oblasti 3D tlače, programovania, robotiky, dizajnu a inžinierstva. Vzdelávanie na princípe STEAM pracuje s medzipredmetovými vzťahmi, pomáha žiakom objaviť a rozvíjať svoj talent a pripravuje ich na pracovný trh 21. storočia.

Prvky ekosystému SKRIWARE

Skrinter

3D tlačiareň Skrinter

Nie je to len 3D tlačiareň. Je to centrum komplexného STEAM ekosystému.

3D tlačiareň Skrinter bola vyvinutá v spolupráci s globálnym lídrom v oblasti 3D tlačiarní Zortrax, podľa modelu M200 Plus. Vďaka jej plnej integrácii so Skriware vzdelávacím laboratóriom je tlačiareň prakticky bezporuchová a jej prevádzka je nákladovo efektívna. Preto je ideálnou 3D tlačiarňou pre školy. Široký výber tlačových filamentov a databáza pripravených 3D modelov zaisťuje pohodlné používanie technológie 3D tlače v škole.

Niektoré funkcie, ktoré odlišujú Skrinter od ostatných 3D tlačiarní:
Detekcia konca vlákna filamentu – automaticky pozastaví tlač.
Zabudovaná kamera – možnosť kedykoľvek skontrolovať proces tlače.
Užívateľská prívetivosť – nevyžaduje žiadnu zložitú konfiguráciu. Po vybalení a prihlásení k Skrimarketu, je pripravená na používanie.

skrimarket

Online portál SKRIMARKET

Skrimarket je online platforma, ktorá umožňuje ovládať 3D tlačiareň a poskytuje nástroje na 3D modeling.

Používaním jedného účtu môžete vzdialene ovládať 3D tlačiareň Skrinter, kontrolovať stav tlače, spustiť si živý náhľad na prevádzku zariadenia, nahrať a pripraviť na tlač 3D modely vytvorené v iných programoch a tiež vyhľadať zaujímavé učebné pomôcky v knižnici tisícov hotových 3D modelov.

Používajte pripravené modely počas vyučovacích hodín, uskutočňujte prezentácie alebo ich využívajte pri praktických experimentoch.

Vyberte model, upravte veľkosť a spustite 3D tlač. Je to veľmi jednoduché. Skrimarket následne automaticky pomocou integrovaného slicera prevedie súbor STL (návrh 3D modelu) na súbor G-code (inštrukcie pre 3D tlačiareň).

Skrikit na web

Stavebnica Skrikit

Skrikit poskytuje vstup do sveta programovania, inžinierstva a 3D dizajnu. Stavebnica rozvíja manuálne zručnosti, jemnú motoriku, podnecuje kreativitu a podporuje spoluprácu v skupine. Vzdelávacie stavebné bloky Skrikit sú perfektné pre predmety na základných školách, ako sú napríklad fyzika, dizajn a technológia, výtvarná výchova, zemepis, matematika alebo informatika v kombinácii s elektronickými súčiastkami. Tiež sú široko používané v predškolskom vzdelaní a pri vzdelávaní študentov so špeciálnymi potrebami.

Ako pomáhajú vzdelávacie stavebné bloky Skrikit rozvíjať chápanie modernej technológie? V kombinácii s online modelovacím nástrojom Creator, ktorý je zadarmo dostupný v rámci Skrimarketu, umožňujú študentom vytvárať kreatívne návrhy najrôznejších typov.

Ďalšie stavebné bloky je možné vytlačiť pomocou 3D tlačiarne – vytlačiť ich pomocou integrovaných nástrojov zaberie len niekoľko kliknutí.

skribot

Súprava Skribot s elektronickými súčiastkami

Súprava Skribot a Skrikontrolér obsahuje niekoľko bežných dielov stavebnice Skrikit a navyše elektronické súčiastky, ako sú motorčeky, senzory a LED svetlá. Tieto elektronické súčiastky môžete použiť ľubovoľným spôsobom v kombinácii so stavebnicou Skrikit alebo si vyskladať unikátneho robota Skribota.

Ovládanie a programovanie elektronických súčiastok je možné cez mobilnú aplikáciu alebo PC.

Skribot je robotická sada pre školy, ktorá umožňuje výrobu vzdelávacieho robota postupne krok za krokom. Skribot nie je len robot na programovanie, pretože vzdelávanie začína už pri stavbe od nuly. So Skriware technológiou sa žiaci učia základy mechaniky a elektroniky. Rozvíjajú kreativitu a logické myslenie.

S Creatorom, online pomôckou na navrhovanie robota, môžu žiaci vytvoriť nový vzhľad a funkčnosť vzdelávacieho robota. Kreativita, manuálne zručnosti, praktická aplikácia rôznych typov spojení a trénovanie zručností pre 21. storočie sú len niektoré z výhod učenia a hrania sa s týmto vzdelávacím robotom.

Ak si želáte získať viac informácií o týchto produktoch, vyplňte prosím kontaktný formulár a my vás budeme kontaktovať.

Kontaktný formulár